Дніпро́ — місто обласного значення в Україні, адміністративний центр Дніпропетровської області. Дніпро є четвертим містом за кількістю населення в Україні після Києва, Харкова та Одеси. Дніпро — космічна та ділова столиця України.

Як адміністративний центр приєднаних до Російської імперії земель запорозьких козаків місто було засновано у 1776 році у пониззі річки Самари і названо Катеринославом, у 1787 році перенесено на теперішнє місце на Дніпрі, поряд з козацькою слободою Половицею (тепер центр сучасного Дніпра).

Катеринослав став адміністративним центром захоплених Російською імперією при Катерині II великих територій Південно-Східної України, зокрема після знищення Запорозької Січі, Кючук-Кайнаджійського і Ясського договорів. Його було початково задумано як третю столицю колишньої Російської імперії, після Москви і Санкт-Петербурга. Один з найбільших промислових центрів Радянської України, Дніпропетровськ у XX ст. був одним із ключових центрів металургійної, ядерної, оборонної та космічної промисловості СРСР.

У сучасній Україні, так само як і впродовж своєї попередньої історії, Дніпро лишається одним із її найвизначніших політичних, промислових, фінансових, наукових та культурних центрів.

Декілька цікавих фактів про місто Дніпро:

У місті Дніпро найдовша в Європі набережна. Її довжина складає 23 кілометри.

Одна з найстарших будівель в місті Дніпро є будівля «Потьомкінський палац», який  побудованою 1790 року, зараз це «Палац студентів».

Найбільший єврейський центр у Європі «Менора» знаходиться у місті Дніпро.

Перший залізобетонний міст у світі і найбільший арочний міст у Європі «Мерефо-Херсонський» знаходиться у Дніпрі.

В Дніпрі найменше у Європі метро, всього 6 станцій з довжиною ліній 7,8 км.

На набережній міста Дніпро є унікальний фонтан «Либідь». Він може змінювати режими роботи, «махати крилами» і обертатися. При повній потужності висота струменя може досягати 50 м.